zioła lecznicze

Zioła lecznicze na dolegliwości gastryczne

Problemy z układem trawiennym towarzyszą człowiekowi od początku jego istnienia. Dlatego w przypadku pojawienie się umiarkowanych dolegliwości warto skorzystać z pomocy natury. Doskonale spełnią swoją rolę rozmaite napary i wyciągi z ziół leczniczych. Naturalne medykamenty nie zawierają w swoim składzie niepotrzebnych sztucznych dodatków, a do tego można je kupić w aptece za przystępną cenę.

Zioła lecznicze na biegunkę

Podczas biegunki organizm jest bardzo odwodniony. W związku z tym nie można stosować mieszanek ziołowych, które działają odwadniająco. Dobrze swoje zadanie spełnią zioła lecznicze o działaniu detoksykacyjnym oraz wiążącym toksyny przeznaczone do wydalenia, a także takie, które są antybakteryjne, przeciwzapalne i regenerują błonę śluzową. Związki pozyskiwane z ciemnych owoców są w stanie zatrzymać bakterie odpowiedzialne za wywołanie biegunki. Mieszanki ziołowe z lipy, kory dębu, rdestu i jeżyny posiadają właściwości sciągające i przeciwzapalne.

zioła lecznicze

Zioła lecznicze na ból brzucha

Na ból brzucha, który nie wymaga interwencji lekarskiej najlepiej pomagają napary z mięty i rumianku. Mięta ma właściwości przyspieszające trawienie, ponieważ wpływa na zwiększenie produkcji soków trawiennych i dzięki temu organizm radzi sobie z niestrawnością. Zioła lecznicze skomponowane na bazie rumianku oddziałują na produkcję kwasu żółciowego, która pomaga przy zredukowaniu wzdęć. Jeżeli bóle brzucha wiążą się ze stresem, to warto skorzystać z ziół o działaniu uspokajającym tj. melisa, waleriana lub chmiel.