temblak na bark

Temblak na bark, czyli najlepsza pourazowa terapia

Urazy w obrębie barku zdarzają się dość często. Wystarczy niefortunny upadek lub silne uderzenie. Szybka próba złapania się czegoś lub podparcia się może skutkować wówczas nagłym szarpnięciem i dużym naciskiem na bark. Powstały w ten sposób stan zapalny oraz problem z unoszeniem ręki jest wskazaniem do wizyty u lekarza ortopedy. Zwykle zaleca on noszenie temblaka na bark. Jest to rodzaj stabilizatora ortopedycznego, który ułatwia proces regeneracji uszkodzonych tkanek.

Temblak na bark – po co się go zakłada?

Celem noszenia temblaka na bark jest odciążenie ramienia, przedramienia, stawu łokciowego, a także nadgarstka. Redukuje on napięcie mięśniowe, ułatwia regenerację przeciążonych miejsc oraz skraca czas rekonwalescencji. W Megamedic zalecany jest po zabiegach chirurgicznych, złamaniach oraz zwichnięciach.

Dysfunkcje w obrębie barku są bardzo uciążliwe. Jego ruchomość i stabilność jest niezbędna do prawidłowego, samodzielnego funkcjonowania. Wiele jego elementów może ulec poważnym uszkodzeniom lub nawet z pozoru tylko niegroźnym mikrourazom. Nietrudno o nie w trakcie codziennej aktywności oraz przy intensywnym wysiłku fizycznym. Uprawianie takich dyscyplin sportu, jak tenis czy siatkówka, może szczególnie narazić na urazy w obrębie tego obszaru ciała. Jeśli ból oraz uczucie dyskomfortu nie mija po upływie 1-2 dni, to bark nie pracuje w optymalny sposób. Skuteczną metodą na powrót do pełnej sprawności jest rehabilitacja przy użyciu temblaka na bark.

temblak na bark

Temblak barku – jaki rodzaj będzie najlepszy?

Stabilizator na bark nosi się zwykle przez klika tygodni, warto więc zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Powinien być dostosowany do noszenia zarówno po prawej, jak i po lewej stronie. Ułatwieniem są praktyczne, regulowane ramiączka. Może być wykonany z przewiewnej siatki zapobiegającej gromadzeniu się wilgoci. Innym wariantem jest tkanina z poliamidu, którą wyróżnia duża odporność mechaniczna. Natomiast pianka poliuretanowa będzie dawać ochronę przed odparzeniami. Istotne jest także, czy temblak posiada certyfikat dla wyrobów medycznych.