lampa uv-c3

Lampy UV-C do dezynfekcji powierzchni

Lampy sterylizujące promieniami UV to najlepszy sposób na pozbycie się wirusów i bakterii znajdujących się w pomieszczeniu. Lampy tego typu stosowane są z powodzeniem w czasie epidemii koronawirusa  do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach.

Zalety stosowania lamp bakteriobójczych

Główną zaletą, oprócz niewątpliwych zalet prozdrowotnych, jaką ma lampa UV-C jest spowodowanie poczucia bezpieczeństwa dla pracowników czy pacjentów, wszystkich osób korzystających z pomieszczenia, szczególnie w okresie nasilonych zachorowań. Powinny być stosowane w miejscach dużych skupisk ludzkich, są dobrym rozwiązaniem stosowanym w walce z wirusami i bakteriami. Używanie lamp emitujący promienie UV  to optymalny sposób pozbycia się z powierzchni nie tylko bakterii, ale także grzybów przetrwalnikowych, zarodnikowych i wegetatywnych.

Zastosowanie lamp bakteriobójczych

Promiennik, w który jest zaopatrzona lampa UV-C, dezynfekuje powierzchnie średnio w odległości do 3 metrów, czas trwania dezynfekcji wynosi 10 minut. Branże, gdzie najczęściej są wykorzystywane lampy bakteriobójcze to między innymi:

 – branża medyczna, szpitale, gabinety lekarskie i przychodnie, tego typu lampy zazwyczaj wspierają tradycyjny sposób dezynfekcji, często lampę UV-C wykorzystuje się do likwidowania zakażeń wewnątrzszpitalnych,

 – urzędy i inne miejsca użyteczności publicznej, lampy w takich pomieszczeniach stosowane są w sposób cykliczny do dezynfekcji powierzchni,

 – branża hotelarska i gastronomiczna, stosowana jest w pomieszczeniach dla pracowników oraz w miejscach dla gości i salach zabaw dla klientów i dzieci.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.emanta.pl/urzadzenia/muv001-lampa-uv-c-do-dezynfekcji-pomieszczen