mydło konopne

Mycie konopne

Pielęgnacja skóry jest ważnym aspektem w życiu człowieka. O ciało należy dbać oczyszczając oraz przeciwdziałając. Mydło konopne jest jednym z produktów, którym możemy umyć dłonie czy też całe ciało.

Właściwości oraz stosowanie

Mydło konopne dokładnie oczyszcza ciało przy czym zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych. Produkt wspomaga szybsze gojenie się ran, blizn a także pomaga w walce z trądzikiem. Swoje właściwości zawdzięcza naturalnemu składowi opartemu na olejku konopnym tłoczonym na zimno, dzięki temu ma pozytywny wpływ na stan i wygląd skóry. Mydło konopne ma bardzo łagodne działanie, przez co może być używany do skóry wrażliwej. Jest także używany przez mężczyzn po goleniu.

Skóra po zastosowaniu

Skóra człowieka po zastosowaniu mydła konopnego staje się zdecydowanie bardziej elastyczna, wygładzona, oraz nawilżona. Po zastosowaniu produktu skóra także jest bardziej wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Regularne stosowanie znacząco poprawia wygląd i kondycję skóry. 

mydło konopne

Porównanie ze zwykłym mydłem

Zauważalną różnicą po pierwszym użyciu między zwykłym mydłem a mydłem konopnym jest to, że skóra w przeciwieństwie do zwykłego mydła  przez długi czas pozostaje nawilżona. Tworzy się także bariera przeciwbakteryjna. 

Dla kogo mydło konopne?

Mydło konopne (https://polskizielarz.pl/pol_m_Produkty-Konopne_Kosmetyki_Mydla-konopne-208.html) jest stworzone dla całej rodziny, co oznacza, że najmłodsi również mogą używać tego mydła. Idealnie zastępuje zwykłe mydło w łazience. Produkt ten może być także stosowany przez alergików, ponieważ nie zawiera żadnych chemikaliów.