Poduszka ortopedyczna do spania – wszystko co trzeba o niej wiedzieć

Badania potwierdzają, że przesypiemy około 20 lat życia! Jest to naprawdę bardzo dużo czasu. Warto więc zadbać, by był to czas komfortowo spędzony. Jak wybrać poduszkę ortopedyczną do spania, która pozwoli uniknąć bólu i umili odpoczynek?

Zmęczenie po nocy

Noc powinna być od tego, by odpocząć, zregenerować siły i z werwą ruszyć do zadań, które niesie dzień. Niestety, często jest to niemożliwe. Niejedna osoba rano budzi się zmęczona, z bólem czy złym samopoczuciem. Przyczyną tego może być nieprawidłowo dobrana poduszka, która zamiast pomagać w regeneracji utrudnia ją.

poduszka ortopedycznaTradycyjne poduszki nie przyjmują naturalnych krzywizn kręgosłupa. Jest to przyczyną bólu głowy, pleców czy nawet drętwienia rąk. Poduszka ortopedyczna do spania najczęściej wykonana jest z pianki termoplastycznej. Jest to materiał, który w naturalny sposób dostosowuje się do krzywizn naszych pleców. Dzięki temu głowa nie jest zbyt nisko lub za wysoko. Kręgosłup nie jest wykrzywiony. Warto zapoznać się z szerszym asortymentem jaki znaleźć można tutaj, by mieć szerszą perspektywę i wiedzieć co jest dla nas najlepsze.

Ratunek dla kręgosłupa

Poduszka ortopedyczna do spania musi być dopasowana do osobistych preferencji. Ważne jest czy najczęściej w nocy śpimy na plecach, na boku czy na plecach. Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest rozmiar poduszki. Ustalenie go nie jest trudne. Wymaga jedynie ustalenia jaką mamy szerokość barku. Dzięki temu bez problemu ustalimy czy potrzebna jest większa czy mniejsza poduszka.

Poduszka ortopedyczna do spania jest również bardzo przydatna, gdy już mamy zdiagnozowane schorzenie kręgosłupa lub wady postawy. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji porada lekarza jaką poduszkę wybrać będzie bezcenna.