Medispirant – pomocny w walce z potem

Wydzielanie przez ciało człowieka potu jest naturalnym mechanizmem, który służy pozbywaniu się nadmiaru wody z organizmu, a także do termoregulacji. Co zrobić, gdy pot ma intensywny i nieprzyjemny zapach? Jak radzić sobie z nadmiarem potu, który bywa źródłem kompleksów i zawstydzenia? O tym poniższy artykuł.

Pot — kiedy jest szczególnie uciążliwy?

Chociaż pocenie się jest fizjologiczną reakcją, dla wielu osób staje się dużym problemem. Pot szczególnie jest dokuczliwy latem podczas wysokich temperatur, a także podczas nadmiernego wysiłku fizycznego, czy gorączki. W ten sposób ciało stara się utrzymać odpowiednią temperaturę wewnętrzną i pozbyć się toksyn. U niektórych ludzi ten mechanizm jest zaburzony w wyniku przyjmowania leków lub posiadania nadwagi. Przyczyną nieprzyjemnego i obfitego pocenia się może być również rozregulowanie gospodarki hormonalnej, choroby albo indywidualne predyspozycje. W tych sytuacjach przydatny jest Medispirant.

Jak radzić sobie z potem?

W celu zadbania o higienę i zminimalizowanie intensywnego zapachu potu należy przede wszystkim:

  • regularnie i dokładnie myć całe ciało,
  • stosować antyperspiranty Medispirant,
  • często zmieniać bieliznę i odzież,
  • omijać spożywanie ostrych przypraw i cukru,
  • pić dostateczną ilość wody;

Dodatkowo w letnie dni warto zakładać jasne (beżowe lub białe) ubrania, które maskują mokre plamy potu. Można także zakładać lekkie i przewiewne obuwie, które zapewni stały przepływ powietrza.Zastosowanie się do powyższych wskazań z pewnością pomoże uniknąć nieprzyjemnych i krępujących sytuacji związanych z nadmierną potliwością.