ZALETY PEELINGU KAWOWEGO

ZALETY PEELINGU KAWOWEGO

Podstawowym krokiem pielęgnacji ciała oraz twarzy jest silne nawilżenie i złuszczanie martwego naskórka. Aby wygładzić ciało i usunąć martwe komórki skóry, niezbędne jest regularne stosowanie peelingu. Warto wybierać produkty naturalne, stworzone jedynie z prostych składników bezpiecznych dla skóry, nawet alergicznej i ze skłonnością do podrażnień. Idealnym produktem dedykowanym do każdego typu skóry jest peeling kawowy. Systematyczne stosowanie peelingu kawowego jest kluczowe do zachowania pięknego i promiennego wyglądu skóry. 

DLACZEGO NALEŻY STOSOWAĆ PEELING DO CIAŁA?

Produkty peelingujące są fundamentem do osiągnięcia zdrowo wyglądającej skóry. Jeżeli złuszczanie naskórka zostanie pominięte w rytuale pielęgnacyjnym, wszystkie składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych nie mają możliwości przedostać się w głąb naskórka. Oznacza to, że nawet używanie silnie nawilżających kremów czy balsamów, nie przyniesie zamierzonego efektu napiętej i promiennej skóry.

Z tego powodu tak istotne jest regularne stosowanie peelingu, zarówno na twarzy, jak i całym ciele. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej świetlista i odżywiona. Peeling ponadto pobudza krążenie krwi i może przyczyniać się do rozbijania podskórnej tkanki tłuszczowej, czyli jest niezwykle pomocny w walce z cellulitem. Najlepszym wyborem będzie peeling kawowy, którego naturalny skład bazujący na kawie jest rekomendowany dla każdego typu skóry, bo nie uświadczymy w nim plastiku i drażniących substancji mogących mocno podrażnić skórę i uczulać. 

robienie peelingu kawowego na udzie

WŁAŚCIWOŚCI PEELINGU KAWOWEGO

Peeling kawowy od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób dbających o swoje ciało. Nic dziwnego! Kawa dzięki zawartej w niej kofeinie ma działanie antyoksydacyjne, czyli zapobiega starzeniu się naskórka. Ponadto kawa zapobiega powstawaniu przebarwień na skórze i ujednolica jej koloryt. 

Peeling kawowy sprawdzi się w pielęgnacji całego ciała. Doskonale radzi sobie z pielęgnacją nawet matowej i szarej skóry. Peeling z kawy daje natychmiastowy efekt odżywienia i natłuszczenia skóry, więc jest doskonałym elementem rytuału pielęgnacyjnego, który dodatkowo jest ucztą dla naszego narządu węchu.

Podsumowując:

  • Peeling kawowy zwiększa elastyczność skóry,
  • Jest pomocny w walce z cellulitem,
  • Wyrównuje strukturę skóry,
  • Zapobiega powstawaniu przebarwień,
  • Jest niezwykle przyjemnym rytuałem, który można odbyć we własnym domu.

Aby zauważyć efekty stosowania peelingu kawowego, warto wykonywać go przynajmniej raz w tygodniu. Najskuteczniejszą metodą jest masowanie ciała peelingiem podczas ciepłej kąpieli minimum 2 minuty. Peeling z kawy należy do produktów silnie złuszczających, więc stosując go na twarz, warto ją uprzednio natłuścić naturalnym olejem lub kremem o treściwej konsystencji, by zapobiec ewentualnym podrażnieniom. Masaż wykonany naturalnym peelingiem kawowym przyczynia się do odnowy skóry i zwiększenia jej elastyczności.