płyn micelarny

Płyn micelarny- na jaki kosmetyk do demakijażu warto postawić?

Każda z kobiet wie, że podstawą do zachowania zdrowej i oczyszczonej cery, bez zbędnych niedoskonałości, jest wykonywanie skutecznego i kompletnego demakijażu. Tak naprawdę, codzienny, ciężki makijaż skutecznie zatyka nasze pory i może doprowadzić do powstania niedoskonałości. Wobec tego konieczne staje się korzystanie z płynów micelarnych, które pozwalają nam na to, by kryjący podkład czy inne kosmetyki, zostały w bezpieczny sposób usunięte z naszej skóry. Jednocześnie dostępne na rynku płyny micelarne są mocno zróżnicowane. Jak więc wybrać najlepszy produkt?

Płyn micelarny na bazie składników naturalny- najlepszy przyjaciel naszej skóry

Wybierając kosmetyki do demakijażu, powinniśmy zwrócić uwagę na naturalny płyn micelarny. Jest to kosmetyk, który dopasowany jest praktycznie do każdego rodzaju cery, w tym także do cery wrażliwej. Dzięki temu, że taki płyn micelarny został oparty na bazie tylko i wyłącznie naturalnych składników, nie doprowadzi on do powstania podrażnień i reakcji alergicznych. Warto również wspomnieć, że naturalny płyn micelarny będzie efektywnie:

  • zmywał makijaż- nawet ten, który został oznaczony jako wodoodporny;
  • łagodził podrażnienia i zaczerwienienia- o ile takie istnieją;
  • pielęgnował i nawilżał naszą skórę;
  • pozostawi ją gładką oraz przyjemną w dotyku.

Woda micelarna jest jednym z lepszych kosmetyków do usuwania makijażu, gdyż działa ona w sposób skoncentrowany oraz wyjątkowo efektywny. Co więcej, jeśli postawimy na naturalny płyn micelarny będziemy mogli się cieszyć również jego wysoko pielęgnacyjnym działaniem. Tak naprawdę, nasza skóra po całym dniu spędzonym pod ciężkim i mocno kryjącym makijażem, odwdzięczy się nam za takie rozwiązanie pięknym i promienistym wyglądem. 

Płyn micelarny jako jeden z elementów wieczornej rutyny pielęgnacyjnej

Choć woda micelarna skutecznie usunie makijaż, a także nawilży naszą skórę, to jednak nie powinna być ona traktowana jako samodzielny kosmetyk do pielęgnacji skóry. Konieczne jest bowiem stosowanie skoncentrowanych serów i kremów, które będą idealnie dopasowane do potrzeb naszej skóry. Dopiero wtedy będziemy mogli cieszyć się jej pięknym i promiennym wyglądem. Naturalny płyn micelarny należy więc potraktować jako jeden ze wstępnych etapów wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Płyn micelarny możemy również wykorzystać jako dodatkowe oczyszczenie naszej skóry, tuż po zastosowaniu żelu myjącego lub peelignującego. Warto o tym pamiętać, gdyż jest to kilka kroków, do zachowania pięknej i wolnej od niedoskonałości cery.