Pieluchomajtki TENA COMFORTPlus

Pampersy dla dorosłych- jak powinno się je zakładać?

Osoby sprawujące opiekę nad pacjentami leżącymi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najważniejszym aspektem staje się zachowanie odpowiedniej higieny. Osoby leżące nie są wstanie załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych, dlatego w ich przypadku zalecane jest wręcz stosowanie wyrobów chłonnych. Najczęściej wykorzystywane są więc pieluchomajtki dla dorosłych, które nie tylko pomagają pochłaniać problematyczną wilgoć, ale jednocześnie neutralizują one nieprzyjemne zapachy. Warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób pieluchomajtki można zakładać i jak długo można je nosić?

Pampersy dla dorosłych- jak zakładać je w przypadku osób leżących?

Pampersy dla dorosłych to jeden z rodzajów wyrobów chłonnych. Stosowane są one w przypadku nietrzymania moczu, ale dodatkowo także pomagają one zachować odpowiedni poziom higieny w przypadku osób leżących. Opiekunowie jednak doskonale wiedzą, że pieluchomajtki dla dorosłych muszą być szybko i sprawnie założone tak, by nie sprawiały one pacjentowi zbyt dużego dyskomfortu. Wobec tego, jak można to zrobić? Otóż:

  • pieluchy dla dorosłych w pierwszej kolejności trzeba rozłożyć, a następnie wsunąć na nogi pacjenta;
  • w momencie kiedy pieluchomajtki dla dorosłych będą znajdować się na wysokości ud pacjenta, możne ułożyć go w pozycji bezpiecznej na boku i naciągnąć wyrób chłonny;
  • kolejnym elementem jest odwrócenie pacjenta leżącego na drugi bok i również naciągnięcie wyrobu chłonnego;
  • na samym końcu pampersy dla dorosłych wystarczy jedynie dopasować do pasa pacjenta i upewnić się, że odpowiednio przylegają one w okolicy krocza.

W ten sposób można bezpiecznie i sprawnie założyć pieluchomajtki dla dorosłych osobie leżącej. Opiekun jednak powinien pamiętać o tym, że kluczem do sukcesywnego dopasowania jest rozmiar. Musi być on idealnie wręcz dobrany do anatomii osoby, która z tego wyrobu chłonnego będzie korzystać.

Pieluchomajtki SUPER SENI

Jak długo można nosić pieluchomajtki dla dorosłych?

Jeśli opiekunowie zastanawiają się z jaką częstotliwością powinni oni zmieniać podopiecznym pampersy dla dorosłych to trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to uzależnione od stopnia ich chłonności oraz potrzeb pacjenta. Zwykle zaleca się, by pieluchomajtki dla dorosłych były wymieniane na nowe co około 4-6 godzin. Niemniej jednaj jeśli nasz podopieczny boryka się z dość zaawansowanym stopniem nietrzymania moczu, może istnieć potrzeba wymiany wyrobu chłonnego nawet co 2-3 godziny. Wobec tego opiekunowi powinni dostosować częstotliwość ich wymiany do indywidualnych predyspozycji swoich podopiecznych.