stabilizator nadgarstka

Kiedy warto stosować stabilizator na nadgarstek?

Stawy są dość podatne na urazy, a dolegliwości bólowe mogą pojawiać się z bardzo różnorodnych przyczyn i często niezależnie od wieku pacjenta. Zwykle wówczas wymagana jest rehabilitacja oraz usztywnienie stawu. W wielu wypadkach gips nie jest konieczny, a jego alternatywę stanowi stabilizator na nadgarstek.

W jakich sytuacjach stosuje się stabilizatory na nadgarstek?

Stabilizator na nadgarstek ze sklepu orteo może być z powodzeniem stosowany w przypadku dolegliwości związanych z zespołem cieśni nadgarstka, bólem lub reumatoidalnym zapaleniem stawów. Orteza jest również wskazana po zabiegach operacyjnych lub rekonwalescencji po złamaniach. Usztywniacz może być również stosowany w przypadku drobnych urazów kciuka oraz nadgarstka oraz jako forma ochrony przed przeciążeniami mogącymi wystąpić na przykład podczas treningu. W przypadku reumatyzmu orteza pomaga poprawić krążenie, utrzymanie prawidłowej temperatury ciała oraz ograniczenie dolegliwości bólowych.

Orteza po gipsie i długim unieruchomieniu

Orteza na nadgarstek może być z powodzeniem stosowana w trakcie rekonwalescencji po złamaniu. Po długim usztywnieniu oraz po zdjęciu gipsu mięśnie ręki są osłabione i jest ona podatna na urazy i przeciążenia. Może być ona chroniona za pomocą elastycznych opasek, ortez oraz aparatów na dłoń. Rodzaj zaopatrzenia medycznego zależy między innymi od rodzaju złamania, postępów w leczeniu czy rodzaju dolegliwości. Stosowanie stabilizatorów sprzyja dalszej rehabilitacji, a jednocześnie umożliwia w miarę normalne codzienne funkcjonowanie.