termometr bezdotykowy

Jak wybrać termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy, na podczerwień powinien znaleźć się w każdym domu. Tak, społeczeństwo przyzwyczajone jest do klasycznych termometrów, z rtęcią w środku, ale nie są one bezpieczne w użytkowaniu. W szczególności, jeżeli w domach są małe dzieci. Lepiej kupić takie urządzenie medyczne. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup termometru, który umożliwia wykonanie badania bez konieczności dotykania pacjenta?

Czujnik odległości od powierzchni pomiaru

Podczas zakupu należy sprawdzić, jaka odległość potrzebna jest do wykonania pomiaru temperatury ciała człowieka (czy np. cieczy). Do wyboru są te urządzenia, którym wystarczy nawet 15 cm, aby dokładnie zmierzyć temperaturę. W niektórych przypadkach ten zakres tolerancyjny to tylko 5cm. Bardziej polecany jest ten termometr bezkontaktowy, który ma większy czujnik odległości od powierzchni pomiaru. Zawsze lepiej utrzymać większy odstęp (o ile jest taka możliwość) pomiędzy osobą chorą, a zdrową.

Termometr do badania temperatury na powiece

Przed zakupem warto zapoznać się z informacjami, jakie zamieszczone są na ulotce. To właśnie tam opisane jest gdzie termometr bezdotykowy, na podczerwień, który ma elektroniczny wyświetlacz, pozwala na zmierzenie temperatury. W niektórych przypadkach jest to tylko czoło. Te bardziej nowoczesne pozwalają na zmierzenie na samej powiece, znajdującej się nad okiem. Jest to jedno z najbardziej rzeczywistych miejsc, który pokazuje aktualną ciepłotę ciała.

termometr bezdotykowy

Jeżeli na ulotce urządzenia nie ma takiej informacji – nie wolno wykonywać tam pomiaru temperatury. Dlaczego? Ponieważ promieniowanie może dotrzeć do samej gałki ocznej, a to może być dla niej zdecydowanie szkodliwe. Termometry do mierzenia temperatury ciała w ten sposób, są nieco droższe, od nieco uboższych wersji.