Zwalczanie bólu za pomocą baniek bezogniowych

Bańki bezogniowe to nowoczesna wersja tradycyjnych baniek. Stawiane są one bez konieczności użycia ognia, ponieważ posiadają specjalny zawór, przez który wypompowywane jest powietrze, przy użyciu pompki. Powstaje podciśnienie, które potrzebne jest do przeprowadzenia zabiegu.

Jakie są rodzaje baniek bezogniowych?

banki lekarskieBańki te występują w kilku wersjach. Bez problemu można wybrać takie, które pacjentowi zapewnia komfort, a zabieg będzie przeprowadzony jak najlepiej i skutecznie. Wyróżnia się bańki szklane, które maja pompkę i zawór, a także silikonowe albo gumowe, również z zaworem i pompką. Różnią się one tylko materiałem, z którego powstały. Natomiast jeśli chodzi o chińskie bańki bezogniowe, które są gumowe i nie mają zaworu. Podciśnienie powstaje bezpośrednio po przyłożeniu bańki na skórę pacjenta.

Bańki bezogniowe kupimy między innymi w tym miejscu w sklepie online.

Jak prawidłowo postawić bańki bez ognia?

W pierwszej fazie należy upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do ich postawienia. Pacjent nie może chorować na nowotwór, hemofilię, ani na niewydolność zarządów. Pacjent powinien ułożyć się wygodnie na brzuchu, a skóra, na której będą stawiane bańki, musi być zdezynfekowana i natłuszczona. Dobrze jest również pozbyć się owłosienia.
Po zanurzeniu baniek w ciepłej wodzie należy połączyć je z pompką. Bańki przykłada się do skóry i za pomocą pompki odsysa się powietrze. Następnie banki pozostawia się na ciele przez około dziesięć minut, następnie usuwa się je naciskając skórę opuszką palca. Po takim zabiegu pacjent powinien odpocząć przez kilka minut, dokładnie okryty kocem lub kołdrą.