cbg

Zadbaj o zdrowie z CBG!

CBG (kannabigerol) to substancja, która naturalnie występuje w konopiach. Po raz pierwszy zidentyfikowano ją w 1964 roku. CBG składa się z kwasu kannabigerolowego (CBGA), czyli jednego z pierwszych kannabinoidów, które powstają w konopiach. To z niego powstają trzy główne kwasy występujące w roślinie: CBDA, THCA oraz CBCA.

CBG: właściwości

Kannabigerol wpływa hamująco na neuroprzekaźnik kwasu gamma-aminomasłowego (w skrócie: GABA). Efektem jest złagodzenie stanów lękowych, a także rozluźnienie mięśni, które mogą być spięte z wielu powodów (choroby, stres). CBG ma też bardzo silne właściwości przeciwzapalne, a także przeciwbólowe, dzięki czemu w przypadku na przykład choroby zapalnej jelit może łagodzić objawy, a nawet leczyć przyczyny.

cbg

CBG wykazuje działanie neuroprotekcyjne. Objawy chorób takich jak epilepsja czy choroba Huntingtona mogą być przez CBG łagodzone w znacznym stopniu. Działa też antydepresyjnie i przeciwwymiotnie (przeciwdziała nudnościom i odruchom wymiotnym). CBG jest substancją, która nie wchodzi w interakcję z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, dzięki czemu może być lekiem wspomagającym terapię farmakologiczną.

Olej CBG jest bardzo skuteczny w leczeniu chorób pęcherza moczowego, a także chorób autoimmunologicznych, na przykład łuszczycy. Można go dostać w wielu miejscach, m.in. tutaj.

Przyszłość CBG

Ze względu na szerokie spektrum działania CBG będzie intensywnie badany przez uczonych w najbliższych latach. CBG jest substancją o ogromnym potencjale, dającym dobre rezultaty w leczeniu wielu chorób i schorzeń, dlatego warto rozważyć jego zakup i konsumpcję w odpowiedniej dla siebie formie. CBG nie uzależnia i jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt.