prenatal duo1

Prenatal duo na straży zdrowia przyszłej mamy i jej dziecka

Każda ciąża to piękny czas oczekiwania i jednocześnie szczególnego dbania o zdrowie przyszłej mamy oraz jej maleństwa. Jest to również czas, kiedy wzrasta  zapotrzebowanie na witaminy i niezbędne minerały. Aby dziecko prawidłowo się rozwijało, niezbędne jest dostarczanie wszystkich tych elementów w odpowiednich ilościach. 

Jak zadbać o dietę w ciąży?

Dieta przyszłej mamy jest bardzo ważna, dlatego jadłospis należy ułożyć tak, aby spożywane pokarmy pokrywały zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze i witaminy. Niestety nie zawsze się to udaje i wtedy warto sięgnąć, oczywiście zawsze po konsultacji z lekarzem, po gotowe produkty, które w większości są dostępne bez recepty. Prenatal Duo dostępny tutaj to preparat o zbilansowanym składzie wszystkich witamin i minerałów, niezbędnych w prawidłowym przebiegu ciąży. Zawiera m.in. cholinę, która odpowiada za pracę układu nerwowego, wątroby oraz prawidłowo ukrwione łożysko. W składzie znajduje się również jod, selen, witaminy z grupy B, witamina D oraz inne ważne składniki. 

prenatal duo

Czy suplementacja w ciąży jest niezbędna?

Suplementacja w ciąży, czy to Prenatalem Duo, czy innym tego rodzaju produktem, bardzo często jest zalecana. Wynika to z tego, że niedobór odpowiednich składników odżywczych grozi licznymi komplikacjami.  Ale należy pamiętać tu o kilku ważnych zasadach:

  • suplementy nie zastępują odpowiedniej, zbilansowanej diety, a tylko ją uzupełniają
  • nie tylko niedobór, ale również nadmiar składników odżywczych jest niebezpieczny
  • suplementowanie najlepiej zacząć już na początku ciąży
  • zapotrzebowanie na poszczególne witaminy, czy minerały jest kwestia indywidualną