Orientalna pielęgnacja

Celem codziennych zabiegów pielęgnacyjnych jest poprawa stanu ceru i swoiste zatrzymanie czasu poprzez zahamowanie naturalnych procesów starzenia. Do tego celu stworzono wiele produktów i kosmetyków. Niezastąpione miejsce w pielęgnacji zajmuje jednak masaż twarzy przy użyciu różnego rodzaju masażerów. Jednym z nich jest wałek jadeitowy, będący zdobyczą medycyny orientalnej, obecnie szeroko rozpowszechnioną również w Europie.

Dlaczego jadeit?

Jadeit jest nazywany kamieniem młodości ze względu na jego działanie przeciwstarzeniowe. Znany jest w chińskiej medycynie również ze swojego rozluźniającego działania. Jest przy tym chłodnym kamieniem cechującym się dużą twardością i odpornością na uszkodzenia.

Jak używać masażera?

Podczas używania wałka jadeitowego (https://www.orteo.pl/przyrzady-do-masazu/jadeitowy-walek-do-masazu-twarzy-i-szyi-poprawiajacy-elastycznosc-i-wyglad-skory-jade-roller) należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim trzeba zadbać o oczyszczenie skóry i powierzchni wałka. W celu zwiększenia skuteczności, wałek powinien być chłodny – można go przechowywać w lodówce. Przed użyciem warto zadbać o nawilżenie skóry poprzez użycie olejku lub esencji. Masaż powinno wykonywać się z jednakową siłą w kierunku od zewnątrz do wewnątrz. 

Jakie efekty daje wałek?

Regularne stosowanie masażu wałkiem poprawia ukrwienie i elastyczność skóry. Rozjaśnia szarą cerę i dodaje jej blasku. Wpływa też na redukcję drobnych zmarszczek. Chłodny kamień ma pozytywny wpływ na zmęczoną cerę łagodząc opuchliznę i rozjaśniając cienie pod oczami. Użyty razem z olejkiem lub maseczką w płachcie poprawia wchłanianie kosmetyku. Masażery te zwykle wyposażone są w dwa rozmiary wałków, ułatwiające masaż różnych powierzchni skory.