Olej konopny – jakie stężenie wybrać?

Dbanie o zdrowie to podstawa, a nowoczesna rzeczywistość codziennie wystawia organizm na próbę. Dziś wiele osób zmaga się z przewlekłymi bólami i stanami zapalnymi, a także nerwicą, depresją i bezsennością. Coraz więcej osób też ma osłabioną odporność. Wszystkim tym problemom może zaradzić zupełnie naturalny i bezpieczny produkt, jakim jest olej konopny jednak jakie stężenie wybrać, by cieszyć się optymalnym efektem?

Właściwości oleju konopnego

Główną substancją czynną w oleju konopnym jest CBD, czyli kannabidiol. Jest to zupełnie naturalna substancja, która występuje właśnie w produktach konopnych, a olej jest najpopularniejszym z nich.

Olej konopny pozyskiwany jest z konopi siewnych, dlatego też jest on zupełnie bezpieczny i nie posiada żadnych właściwości odurzających, uzależniających, i nie wywołuje on też psychoz, w przeciwieństwie do produktów z konopi indyjskich. Jest on dostępny bez recepty, a zażywać mogą go nawet dzieci.

Jakie stężenie oleju konopnego wybrać?

W oleju konopnym mogą znajdować się różne stężenia kannabidiolu, a powszechnie przyjętą zasadą jest ta, która mówi, że im silniejsze i poważniejsze są problemy zdrowotne, tym większe stosuje się stężenia kannabidiolu.

W przypadku zażywania profilaktycznego zastosować można te najniższe, jednak kiedy odczuwa się konkretne dolegliwości i chroniczne zmęczenie, a także w przypadku występowania nerwicy, depresji i bezsenności, zażywać trzeba stężenia dużo wyższe.

Warto dodać, że kannabidiolu nie da się przedawkować, a nawet duże jego spożycie nie skutkuje poważnymi konsekwencjami, chociaż też nie przekłada się ono często na zwiększony efekt terapeutyczny, dlatego zażywając olej konopny, powinno się trzymać wskazówek producenta, by nie przyjmować go za mało, ale też po to, by niepotrzebnie nie zużyć go zbyt szybko.