Ochrona przeciwsłoneczna – co należy wiedzieć na ten temat?

Lato, upalne lato! Ileż to osób z wielkim zniecierpliwieniem czeka na to, żeby móc w końcu zalegnąć na plaży, na kocyku, wystawiając swoje ciało do słońca, aby móc się opalić. Nie da się tego w żaden sposób policzyć. Tak, piękna, złocisto brązowa opalenizna jest jak najbardziej wskazana, ale trzeba pamiętać o tym, że słońce jest w stanie również zaszkodzić. Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna? Warto odpowiedzieć sobie na tego typu pytanie.

Ochrona skóry przed promieniowaniem UV

Nawet, jeżeli ktoś dąży do tego, aby się opalić, nie powinien zapomnieć o zastosowaniu odpowiednich kremów z filtrami. Jest to o tyle ważne, że zbyt intensywne i zbyt długie promieniowanie słoneczne doprowadza do uszkodzenia skóry. Co dalej za tym idzie, wcześniej widać na niej pierwsze oznaki starzenia się. Dlatego też specjaliści grzmią, aby niezbyt często wykorzystywać solarium, ponieważ można sobie samodzielnie zaszkodzić. Filtry przeciwsłoneczne są bardzo ważne. W szczególności, jeżeli chodzi o skórę twarzy. W okresie letnim należy pamiętać o tym, aby w ciągu dnia używać kremu do twarzy dodatkowo z filtrem.

Brak jędrności skóry

Skóra tak jakby poszarzała? Nie ma już tak dużo blasku jak kiedyś? Warto się zastanowić nad tym, czy nie jest to efekt zbyt długiego wystawiania się na ekspozycję słoneczną. Tak, na takim słońcu przyjemnie się leży. A jak wybornie się śpi! No ale jednak trzeba do tego podchodzić z głową. W szczególności, jeżeli ktoś nie chciałby przejmować się tym, że jego skóra nie jest już tak jędrna i pełna blasku. Odpowiednio dopasowana ochrona przeciwsłoneczna jest w stanie temu przeciwdziałać. Nie trzeba wybierać od razu największych filtrów, ale takie spf15 lub 30 warto przemyśleć. Tym bardziej, jeżeli chodzi o najmłodsze dzieci.

Dla własnego dobra

Aj, opalanie opalaniem, ale ta czerwona skóra pod wieczór będzie boleśnie przypominać o tym, że jednak nie trzeba było tak długo leżeć. O poparzenie słoneczne nie trudno. Lepiej warto unikać takich bolesności, stosując odpowiednio dopasowane kremy przeciwsłoneczne. To nie prawda, że z nimi nie można się opalić. Można, a jak. Trochę wolniej, ale można być pewnym tego, że z czasem opalenizna będzie się pogłębiać. Do tego wszystkiego trzeba podchodzić z głową! Dla własnego dobra, aby móc cieszyć się z każdych chwil spędzonych na słońcu.

Już na sam koniec warto wspomnieć, że zbyt długie przebywanie na słońcu, bez odpowiedniej ochrony, może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym chociażby do nowotworu skóry.