pieluchomajtki dla dorosłych

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki to produkt higieniczny zaprojektowany specjalnie z myślą o dorosłych, którzy cierpią na nietrzymanie moczu lub z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie korzystać z toalety. Dobrej jakości pampersy muszą zapewnić użytkownikowi komfort oraz nie mogą podrażnić i odparzyć delikatnej skóry. A na co warto zwrócić uwagę, wybierając pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki dostosowane do indywidualnych potrzeb

pieluchomajtki dla dorosłych

Jeśli pampersy dla dorosłych mają dobrze spełniać swoją funkcję, to muszą być idealnie dopasowane do typu sylwetki i indywidualnej sytuacji życiowej pacjenta. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów pieluchomajtek różniących się między sobą takimi parametrami jak:

  • rozmiar 
  • stopień chłonności
  • możliwość jednorazowego lub wielokrotnego użytku
  • sposób zakładania

W dedykowanych sklepach klienci mogą zamówić pieluchomajtki dla dorosłych zaprojektowane z myślą o kobietach lub mężczyznach oraz dostosowane do potrzeb osób chodzących i leżących. Wybierając konkretny model, trzeba zwrócić uwagę na stopień chłonności. W ciągu dnia można zdecydować się na cieńsze i bardziej przewiewne pampersy dla dorosłych, jednak na noc lepiej postawić na grubsze i chłonne modele, które zapewnią użytkownikowi wygodę w trakcie snu. Klienci cenią sobie również produkty wielokrotnego użytku, ponieważ można je prać w pralce i nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ponadto pieluchomajtki dla dorosłych mogą być też zapinane na rzepy lub wsuwane.

Majtki chłonne – kto może z nich skorzystać?

Majtki chłonne to rodzaj dyskretnej bielizny, która jednocześnie pełni funkcję pieluchomajtek. Wyrób ten do złudzenia przypomina zwykłe majtki i jest niezwykle cienki oraz zrobiony z materiałów, które nie szeleszczą. W efekcie użytkownik może swobodnie przemieszczać się i wykonywać swoje codzienne obowiązki nie martwiąc się, że majtki chłonne będą widoczne lub słyszalne dla otoczenia. Taka bielizna doskonale się sprawdzi w przypadku średniego i ciężkiego nietrzymania moczu. Majtki chłonne są polecane przede wszystkim osobom aktywnym i samodzielnym, które pracują lub uprawiają sporty.

Warto pamiętać, że pieluchomajtki dla dorosłych muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów, które skutecznie zneutralizują nieprzyjemne zapachy. Taki produkt powinien ułatwić osobie cierpiącej na nietrzymanie moczu bądź kału codzienną higienę i sprawić, że zawsze będzie się czuła świeżo. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór optymalnych pampersów, które zapewnią choremu wygodę i uczucie suchości niezależnie od sytuacji.