poduszka ortopedyczna

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Często mówi się, że poduszki ortopedyczne, które można już bez problemu kupić, nie różnią się wiele od swoich puchowych i pierzastych sióstr, tak ukochanych przez nasze mamy i babcie. Jest to jednak błędne przekonanie.

Poduszka ortopedyczna i jej funkcje

Poduszka ortopedyczna do siedzenia to nie tylko bardzo wygodne akcesorium do siedzenia, ale także rzecz o charakterze terapeutycznym i profilaktycznym. Zalecany jest dla osób cierpiących na bóle głowy, słabe krążenie, alergie, osteochondrozę i inne schorzenia kręgosłupa (np. skoliozę).

poduszka ortopedyczna

Zdrowie kręgosłupa i dobre ukrwienie to zdrowie całego organizmu. Dlatego bardzo ważna jest prawidłowo dobrana poduszka ortopedyczna pod szyję. Ponieważ jeśli jest zbyt miękki to szyja będzie zginać w dół mimowolnie z powodu braku wsparcia, natomiast jeśli jest zbyt twardy to będzie zginać w górę i dlatego będzie zbyt wysoki. Oba te czynniki są szkodliwe i dodatkowo obciążają krążki międzykręgowe, co powoduje skurcze mięśni karku, rozwój i pogłębianie się osteochondrozy, upośledzenie ukrwienia głowy i utrudnienie dostępu tlenu do płuc.

Poduszka ortopedyczna, jej rodzaje i przeznaczenie

Naukowcy szacują, że sen zajmuje około jednej trzeciej ludzkiego życia. Podczas nocnego odpoczynku organizm pozbywa się stresu i odbudowuje siły po ciężkim dniu pracy. Dlatego nie dziwi fakt, że łóżko ma ściśle określone wymagania: musi być wygodne i umożliwiać maksymalny relaks. Wiadomo przecież, że zły sen obniża odporność organizmu, a na tym tle otwiera drogę wszelkim wirusom, bakteriom, otyłości, cukrzycy typu II, chorobom układu krążenia, depresji, zespołowi przewlekłego zmęczenia i ciągłemu złemu samopoczuciu.

Jaka może być wydajność poduszki?

Aby uniknąć tych wszystkich kłopotów wynaleziono poduszkę ortopedyczną do siedzenia oraz do snu, która nie tylko zmniejsza dolegliwości bólowe, ale też dba o odpowiednie ułożenie. Robi to w taki sposób, że ciało w obszarze szyi i głowy przyjmuje anatomicznie prawidłową pozycję. Poprawia to krążenie krwi, zaopatruje mózg w niezbędną ilość krwi i tlenu oraz zapobiega deformacji kręgów szyjnych, która jest obarczona wieloma chorobami i dolegliwościami. Jednocześnie produkt ten służy do zapobiegania i eliminowania bardzo niezdrowego zjawiska jakim jest chrapanie.