pasta konopna do zębów

Konopna pasta do zębów

Zęby ma się jedne, a więc trzeba o nie dbać ze szczególną uwagą. Na rynku dostępnych jest wiele past, ale nie wszystkie mogą poszczycić się zaletami takimi jak wegańskie czy naturalne pochodzenie – wśród takich produktów znajdziemy pastę konopną do zębów. Preparat ten jest coraz częściej kupowany. Dlaczego?

CBD a zdrowe zęby 

Pasta konopna do zębów zawiera CBD, czyli substancję zwaną kannabidiol. Dostępna jest do kupienia w Konopnym Sklepie. Jest to prozdrowotny związek organiczny pozyskiwany z konopii siewnych – bezpiecznej i nieuzależniającej odmiany konopii niezawierających psychoaktywnego THC. 

pasta konopna do zębów

Kannabidiol posiada wiele wartościowych właściwości, które mają swoje przełożenie także na stan uzębienia. Pasta konopna do zębów przede wszystkim świetnie oczyszcza płytkę nazębną, pozbywając się wszystkich niepożądanych w jamie ustnej substancji. Poza tym posiada ona właściwości odtruwające i detoksykujące, dzięki czemu pozwala utrzymać zęby w bardzo dobrej kondycji. Dodatkowo wspiera ona także pielęgnację dziąseł, zwłaszcza takich ze stanami zapalnymi. 

Jak stosować pastę konopną do zębów?

Pasta konopna do zębów nie różni się specjalnie w stosowaniu od innych past dostępnych w sprzedaży. Nakłada się ją na zęby i należy szczotkować je na tyle długo, aby wymyć dokładnie całą górną i dolną szczękę. Warto zaznaczyć, że taka pasta powinna być stosowana regularnie, aby osiągnąć zadowalające efekty. Nie ma również przeciwwskazań, aby stosować pastę w sposób ciągły. Pasta konopna do zębów jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.