krople do uszu

Jaki lek wybrać na zapalenie ucha?

Zapalenie uszu to powszechnie spotykane zjawisko o nieprzyjemnym przebiegu. Nie leczone może doprowadzić do powikłań, z którymi trudno się mierzyć samemu. Zapaleniu ucha towarzyszą takie objawy jak otępienie, piszczenie w uchu czy nieustający dokuczliwy ból. Dobra informacja jest taka, że by załagodzić początkowe stadium wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie krople do uszu z pobliskiej apteki.  

Krople do uszu kiedy zastosować? 

Kiedy ból w uchu staje się dokuczliwy a dodatkowo zaczynają pojawiać się dodatkowe objawy w postaci otępienia czy bólu żuchwy, należy podjąć odpowiednie kroki. Infekcja ucha szybko bowiem może przeobrazić się w coś znacznie gorszego. Najlepszym rozwiązaniem bolącego ucha początkowo będzie zastosowanie przeciwzapalnym kropli do uszu. Krople do uszu mają na celu zniwelować obrzęk i uśmierzyć ból. Dodatkowo działają one w sposób rozgrzewający i zmiękczający. Dzięki temu stan zapalny w uchu nie powinien postępować a po użyciu preparatu wedle wskazać ustąpić po pewnym czasie. 

krople do uszu

Jakie leki na zapalenie ucha? 

Po leki na zapalenie ucha najlepiej wybrać się do pobliskiej apteki. Farmaceuta powinien doradzić preparat lub chociażby poinformować o jego stosowaniu. Zazwyczaj dorośli przyjmują 3-4 krople bezpośrednio do wnętrza ucha 3 lub 4 razy na dobę. Istnieje kilka popularnych preparatów o działaniu przeciwzapalnym: 

* Fonix Ból Uszu, spray; 

* Otinum,krople do uszu; 

* Ototalgin, krople do uszu; 

* Lix krople do uszu; 

* AkusTone ALERT, krople do uszu. 

Ich skład zapewni działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze, które pozwoli na uzyskanie zadowalającego efektu.