Gumy oporowe – czyli sposób na uzupełnienie domowego treningu

Ćwiczenia w domu są dobrą alternatywą dla siłowni. Ich główną zaletą jest oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na dojazdy do klubu fitness czy siłownię. W domowym treningu często sięgamy po różnego rodzaju akcesoria. Dzięki temu możemy zaskakiwać nasze mięśnie nowymi bodźcami, co zmobilizuje je do wzrostu. Jednym z takich akcesoriów są gumy oporowe.

Jakie są rodzaje gum treningowych?

Taśmy do ćwiczeń (https://www.orteo.pl/tasmy-do-cwiczen), gumy oporowe i mini bands to akcesoria, które mogą urozmaicić codzienny trening. Możemy ich używać w różnego rodzaju ćwiczeniach zarówno na górne partie mięśniowe, jak i dolne. Gumy oporowe możemy wykorzystać do utrudniania ćwiczeń takich jak np. pompki czy przysiady. Są również przydatne do nauki podciągania i dipów. W tym wypadku gumy przejmą część naszego ciężaru, co ułatwi wykonywanie ćwiczeń. Z czasem będziemy wykorzystywać gumę o mniejszym oporze, aż w końcu wykonamy ćwiczenie bez niej. Mini bands są najczęściej wykorzystywane w treningu dolnych partii ciała. Taśmy oporowe z kolei przydadzą się w ćwiczeniu górnych partii.

Dlaczego warto korzystać z gum do ćwiczeń?

Gumy oporowe są przydatne do budowania mięśni w zaciszu własnego domu. Dzięki nim możemy wykonywać więcej wariantów poszczególnych ćwiczeń, co wpływa na szybsze osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Gumy mogą zastąpić nam ćwiczenia z hantlami, sztangą i wiele innych. Są one dobre zarówno w procesie budowania mięśni, jak i w czasie odchudzania. Ćwiczenia z gumami angażują do pracy więcej włókien mięśniowych niż klasyczne ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała. Wpływa to na szybsze spalanie tłuszczu.