Gdzie kupić ortezę kolana?

Doskonałą alternatywą dla gipsowej łuski jest orteza kolana. Jest to rodzaj stabilizatora, którego funkcja podobna jest do gipsu, jednak znacznie ułatwia życie i podnosi komfort życia osobie, która uległa kontuzji. Założenie ortezy kolana chroni je, stabilizuje i równocześnie pozwala na samodzielne poruszanie się pacjenta.

Jak dobrać odpowiednią ortezę na kolano?

Lekarz lub rehabilitant dobierze taką ortezę, która w danym przypadku zda jak najbardziej egzamin. Właściwy jej dobór, najczęściej, zależy od rodzaju urazu. Im jest on mocniejszy tym bardziej sztywniejsza potrzebna jest orteza. Jest to rodzaj stabilizatora na kolano, podtrzymuje kontuzjowane miejsce i znacznie je odciąża. Wtedy uszkodzony staw, wiązadło, mięśnie lub łakotki mają czas na pełną rehabilitację. Korzystając z dobrodziejstw takiego stabilizatora uszkodzone miejsce staje się miejsce unieruchomionym a mimo to pacjent może swobodnie, bez kul się poruszać.

Gdzie można kupić odpowiedni stabilizator?

W niektórych przypadkach orteza jest refundowana w całości przez NFZ lub tylko częściowo. Dzieje się tak w przypadkach gdy zostanie ona zalecona przez lekarza, który wypisze na nią odpowiednie zlecenie. Ceny takich usztywnień są w granicach od 80 złotych aż po 2 czy 3 tysiące złotych. Refundacja może wynieść 10% wartości lub nawet 100%. Wszystko zależy od rodzaju urazu i stopnia potrzeby posiadania stabilizatora.
Tego rodzaju stabilizator kolana można kupić w każdym sklepie medycznym. W przypadku gdy nie ma odpowiedniego rodzaju stabilizatora, wtedy sklep zamawia bezpośrednio od dystrybutora lub producenta.

Orteza kolana dostępna w sklepie Mega Medic pozwala na normalne funkcjonowanie osobie, która uległa kontuzji. Jednocześnie, przy wykonywaniu normalnych codziennych czynności, unieruchomiony staw kolanowy rehabilituje się a jego stan znacznie się poprawia aż w końcu kolano staje się zdrowe.