elektrostymulator-miesni2

Elektrostymulator – ulga dla mięśni

Pobudzanie nerwów lub mięśni za pomocą impulsów elektrycznych nazywa się elektrostymulacją. Jest to w ostatnim czasie bardzo pożądany zabieg, biorąc pod uwagę ilość korzyści, jakie ze sobą niesie.

Elektrostymulator mięśni – co to oznacza?

Jest to urządzenie, które emituje impulsy elektryczne, mające za zadanie wywołanie skurczy mięśni lub grup mięśni. Wykorzystywany jest do walki z wszelkiego rodzaju bólami:
– mięśni
– stawów
– powięzi
Dzięki tej technice możemy odczuć wiele pozytywnych skutków dotyczących funkcjonowania naszych mięśni i stawów.

Zalety wynikające ze stosowania prądów

Oprócz swojego głównego działania, jakim jest walka z różnego rodzaju bólami. Profesjonalne urządzenie elektrostymulujące mięśnie pełni również wiele innych funkcji, jak np.:
– poprawa wyglądu sylwetki
– rozbicie cellulitu
– przyśpieszenie produkcji kolagenu i elastyny
– wzmocnienie mięśni
– lepsze ukrwienie skóry
– pomoc przy zwyrodnieniach stawów

Przeciwwskazania

Choć elektrostymulacja jest uznaną metodą leczniczą w środowisku fizjoterapeutów, to jak każdy inny zabieg, ma swoje przeciwskazania, a należą do nich:
– wszczepiony rozrusznik serca
– choroby układu nerwowego
– choroby nowotworowe
– stany zapalne
– ciąża
– choroby układu krążenia

W przypadku zastosowania metody elektrostymulacji, niektóre efekty mogą być zauważalne od razu, jak choćby zmniejszenie bólu. Na inne będziemy musieli poczekać znacznie dłużej, wykonując całe serie zabiegów. Jeśli chcemy zakupić urządzenie, jest taka możliwość, gdyż wiele firm produkuje elektrostymulatory przeznaczone do użytku domowego.