Dlaczego stosowanie kremów z filtrem spf 50 jest takie ważne?

Skóra odczuwa skutki działania promieniowania UV nie tylko latem, ale przez cały rok. Działanie promieni słonecznych jest jedną z przyczyn przyspieszonego starzenia się skóry i powstawania przebarwień. Można tego uniknąć, stosując odpowiednio wysoki filtr spf 50. Warto stosować go nie tylko sezonowo, ale wprowadzić na stałe do całorocznej rutyny pielęgnacyjnej. Dzięki temu nasza skóra będzie zabezpieczona, co zniweluje ryzyko groźnych poparzeń i będzie dodatkowo krokiem w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

Dlaczego stosowanie kremu z filtrem 50 jest ważne?

Działanie promieniowania UV sieje niemałe spustoszenia na wielu poziomach skóry. Po pierwsze wpływa na przyspieszenie procesu fotostarzenia skóry. Promienie UVA i UVB wnikają w głębokie warstwy skóry i przyczyniają się do uszkadzania włókien kolagenowych i elastynowych, które stanowią istotę młodego wyglądu skóry.

Oprócz tego promienie słoneczne pobudzają skórę do produkcji melaniny jako reakcji obronnej mającej na celu pochłanianie promieniowania. Tym samym na skórze może pojawić się rumień oraz przebarwienia pigmentacyjne. Te ostatnie są później wyjątkowo trudne do zniwelowania. Z tego względu tak ważny w codziennej pielęgnacji jest odpowiednio dobrany krem spf 50 do twarzy.

Kiedy stosować kremy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną?

Stosowanie kremów z filtrem kojarzy nam się głównie z okresem wakacyjnym. Niemniej jednak również jesienią i zimą oraz w pochmurne dni dociera do nas promieniowanie słoneczne. W związku z tym stosowanie kremu spf 50 powinno być jednym z kroków całorocznej pielęgnacji.

Zabezpieczenie skóry przed działaniem promieni słonecznych jest ważne przez cały rok przede wszystkim, gdy stosujemy różnego rodzaju kuracje kwasowe lub kuracje z retinolem w roli głównej. Składniki aktywne tego typu osłabiają barierę ochronną skóry i sprawiają, że staje się ona zdecydowanie bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UVA i UVB.

W jaki sposób stosować kremy spf 50?

Dla uzyskania odpowiedniej ochrony ważne jest właściwe stosowanie kosmetyków z filtrami. Krem z filtrem 50 powinno nakładać się dość obficie i w zależności od zaleceń producenta na samą twarz powinno wędrować aż 0,8 do 1 grama kosmetyku. Tylko odpowiednia warstwa kremu może stanowić skuteczną barierę dla promieniowania.

Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, czy dany kosmetyk nadaje się do stosowania na wrażliwe strefy wokół oczu. Jeszcze jedną ważną kwestią jest reaplikacja. W ciągu dnia filtr ściera się i traci swoją skuteczność, dlatego przy długim przebywaniu na słońcu konieczne jest dokładanie nowej warstwy.