cbd-skincare

Czy warto stosować balsam konopny?

Balsam konopny to produkt, który wykazuje działanie dobroczynne dla skóry. Wynika ono przede wszystkim z wysokiej zawartości oleju konopnego tłoczonego na zimno. Zawarte w nim składniki czynią skórę odżywioną i długotrwale nawilżoną. Co ważne, produkt ten może również niwelować inne dolegliwości.

O czym warto wiedzieć?

Balsam konopny nie zawiera w swoim składzie substancji psychoaktywnych, ponieważ produkowany jest z konopni siewnej.

Jakie zastosowanie znajdują balsamy konopne?

balsam konopny z pompką

Balsam działa nie tylko nawilżająco i regenerująco na skórę, ale również jest stosowany w ograniczaniu dolegliwości bólowych. Poza tym:
– łagodzi podrażnienia skóry, w tym zaczerwienienie czy świąd,
– może być stosowany wspomagająco w leczeniu trądziku i łuszczycy,
– ogranicza dolegliwości bólowe stawów, kręgosłupa i mięśni,
– likwiduje obrzęki.

Jak działają balsamy konopne rozgrzewające?

Tego typu szerokie zastosowanie wynika z szerokiego spektrum działania substancji zawartych w balsamie, które mogą być używane przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, a także rozgrzewająco lub chłodząco. Balsam zawierający CBD może być zatem z powodzeniem wykorzystywany w przypadku kontuzji przebiegających z bólem oraz obrzękiem. Skutecznie redukuje opuchliznę i ogranicza patologiczne zmiany, ponieważ zawiera liczne korzystne dla zdrowia składniki.

Tego typu produkty zawierają w swoim składzie kamforę lub kapsaicynę. Są to substancje, które skutecznie pobudzają mikrokrążenie. To z kolei powoduje podwyższenie temperatury ciała oraz niweluje dolegliwości bólowe.

Czy warto stosować balsamy chłodzące?

Zdecydowanie tak. Zawarty w godnych polecenia produktach mentol skutecznie zmniejsza ból, opuchliznę czy uczucie zmęczenia.