Czy warto inwestować w wypożyczalnię sprzętu medycznego?

Wypożyczalnie sprzętu medycznego oferuje swoje usługi zarówno pacjentom przewlekle chorym, jak i tym, którzy ulegli urazom i potrzebują tymczasowej rehabilitacji. Zakup sprzętu bywa kosztowny, a wypożyczalni nie jest zbyt wiele, więc może się to okazać dobrym pomysłem na biznes.

Od czego zacząć?

Na początek potrzebna jest inwestycja w sprzęt medyczny https://www.orteo.pl. Aby otworzyć wypożyczalnię, która będzie na siebie zarabiać, potrzeba sporo sprzętu różnego rodzaju. Można skorzystać z oferty leasingu lub wykupić sprzęt na rynku wtórnym. Często zdarza się, że jest zupełnie niezużyty. Poza tym, klienci wypożyczalni nie oczekują sprzętu fabrycznie nowego. Mają świadomość tego, że był on wcześniej używany.

Trzeba również zatrudnić sprzedawcę. Najlepiej, by była to osoba, która ma doświadczenie w fizjoterapii i rehabilitacji pacjentów. Będzie mogła doradzić klientom, co wypożyczyć i dopasować odpowiedni rozmiar balkonika, czy kul.

Warto też sprawdzić w najbliższym oddziale NFZ, czy i na jakich zasadach można starać się o refundację sprzętu. Warto podpisać umowę z funduszem, by pacjenci mogli realizować w wypożyczalni swoje recepty.

Jak zdobyć klientów na sprzęt medyczny?

Dobrze jest nawiązać relacje z lekarzami, którzy zalecają pacjentom zakup konkretnego sprzętu rehabilitacyjnego. Jeśli pacjent u lekarza dostanie konkretny adres, najpewniej pójdzie w to miejsce po sprzęt. Zgodnie z prawem nie można reklamować konkretnych produktów leczniczych ani wyrobów medycznych, dlatego wszelkie ulotki powinny mieć charakter informacyjny.